Jazyková škola Alluka.
Nájdete nás na Rybničnej ulici č. 40 v Bratislave.

Jazykové kurzy:

  • Anglický jazyk
  • Nemecký jazyk
  • Slovenský jazyk

Lektorijazykovej školy ALLUKA

" Učíme s vášňou a s úsmevom na tvári "

Nikola Beňová

Majiteľka a zakladateľka jazykovej školy ALLUKA

Jazykový kurz - Anglický jazyk

Lektorka anglického jazyka

Som síce absolventka nemeckého bilingválneho gymnázia Bilíkova v Bratislave, kde som svoje štúdium ukončila jazykovým certifikátom z nemeckého jazyka na najvyššej úrovni C1, získaným prostredníctvom Ministerstva školstva a kultúry v Nemecku ( tzv. DSDII Deutches Sprachdiplom ) a maturitnou skúškou z nemeckého jazyka a nemeckej literatúry na úrovni C1, ale od malička viac inklinujem k angličtine a je mi srdcu bližšia 🙂 Angličtine sa venujem od útleho detstva. Disponujem štátnymi jazykovými skúškami z anglického jazyka s vyznamenaním. Absolvovala som niekoľko kurzov a pobytov v zahraničí. Od malička sa mi venovali rodene hovoriaci lektori, študovala som bilingválne školy, absolvovala som kurzy v zahraničí. Disponujem naozaj množstvom diplomov týkajúcich sa angličtiny.

Počas svojho štúdia som sa 5 rokov venovala detičkám v letných táboroch ako animátorka a vedúca, kde som v rámci príprav absolvovala niekoľko animátorských kurzov.  rámci európskeho projektu ACES European program, som pomáhala deťom v sirotincoch v rôznych krajinác

Po štúdiu som pracovala 3 roky na pozícií manažéra pre medzinárodnú firmu v multilinguálnom prostredí, kde som celé dni vykomunikuvávala výrobné procesy s klientmi z celého sveta a výrobou v Turecku v angličtine a riadila chod firmy. Počas práce na tejto pozícií som si pomaly plnila svoj sen o vlastnej jazykovej škole vo svojom voľnom čase. 

Od roku 2019 som sa aktívne venujem študentom prostredníctvom súkromných hodín anglického jazyka.

V roku 2020 som svoju vášeň zoficiálnila, čoho výsledkom je založenie mojej vlastnej jazykovej školy – Jazyková škola ALLUKA. Prijala som k sebe rovnako vášnivých ľudí, s ktorými sa usilujeme o nadmernú spokojnosť našich študentov.

Na naše hodiny si stačí nosiť dobrú náladu, všetko ostatné je v našej réžii.

Linda Oršulová

Jazyková škola Alluka - Nemecký Jazyk

Lektorka nemeckého jazyka

Moje meno je Linda. Som absolventkou hotelovej akadémie, kde som okrem štúdia nemeckého jazyka a dosiahnutia úrovne B2, dostala možnosť praxe v zahraničí už ako 18 ročná. Moju prvú prax som absolvovala v Bavorsku, v malej rodinnej reštaurácii, kde som strávila tri mesiace. Práve tu mi nemčina prirástla k srdcu a počas štúdia som sa vo voľnom čase začala venovať doučovaniu spolužiakov, ako aj mladších študentov.

Počas môjho štúdia som sa zúčastnila aj olympiády nemeckého jazyka, kde som sa umiestnila na najvyšších miestach. 

Po škole bolo mojim cieľom nájsť si prácu v Nemecku a začať tam žiť, čo sa mi aj podarilo a v Nemecku som pracovala v oblasti gastronómie dva roky. Našla som si tu veľa priateľov, s ktorými som dodnes v kontakte, čo napomáha k rozširovaniu mojej slovnej zásoby používanej v hovorovej reči.

V súčastnosti pracujem v nemeckej spoločnosti, kde je mojou každodennou úlohou písomná aj verbálna komunikácia s nemecky hovoriacimi zákazníkmi ako aj dodávateľmi a vyjednávanie výhodných podmienok pre spoločnosť. K mojej náplni práce patrí aj organizácia eventov v rámci celého konzernu, v ktorom pracujem.

V roku 2022 som si svoje znalosti opätovne otestovala jazykovou skúškou, úroveň B2.

V roku 2021 som sa stala súčasťou Jazykovej školy ALLUKA.

​Natália Beňová

Jazykový kurz - Anglický jazyk

Lektorka anglického jazyka pre deti od 3 rokov do 1.ročníka ZŠ

Jazyková škola Alluka - Nemecký Jazyk

Lektorka nemeckého jazyka pre deti od 3 rokov do 1.ročníka ZŠ

Volám sa Natally. Som spoluzakladateľka Jazykovej školy ALLUKA.

Som študentkou nemeckého bilingválneho gymnázia v Bratislave, Bilikova. V rámci svojho štúdia som získala jazykový certifikát DSD II (Deutsches Sprachdiplom), úroveň C1 v rámci Ministerstva školstva a kultúry v Nemecku.

V roku 2023 som strávila 2 mesiace v Rakúsku na platenej stáži, kde som mala možnosť obohatiť sa o hovorovú nemčinu. 

Predtým ako som začala pracovať v ALLUKE som sa venovala modernému tancu, bola som trénerkou detí a viedla svoje teamy na súťaže. Pracovala som tiež ako animátorka v detských letných pobytových táboroch a prešla kurzami animátorov. K deťom mám veľmi blízko. 

Angličtine sa venujem od útleho detstva rovnako ako moja sestra – riaditeľka školy ALLUKA. Narozdiel však od mojej sestry, mne viac učarovala nemčina, a preto sa v ALLUKE venujem predovšetkým našim nemeckým študentom. Nakoľko mám však k deťom osobitý a úspešný prístup vediem naše kurzy hrou aj v anglickom jazyku pre našich najmenších študentov. 

V roku 2020 som sa stala súčasťou Jazykovej školy ALLUKA.

Katarína Ježková

Jazykový kurz - Anglický jazyk

Lektorka anglického jazyka

Moje meno je Katka a rada Vám o sebe poviem viac. Vyše 20 rokov som žila a pracovala v Londýne v reklamnom – textilnom priemysle. 

Keď som sa vrátila na Slovensko začala som pracovať v spoločnosti, kde ešte v tom čase pracovala aj riaditeľka školy ALLUKA – Nikola Beňová. 

Nemala som skúsenosti s učením no napriek tomu som ponuku učiť od Nicol dostala. Nicol naliehala, že si túto prácu zamilujem. Som komunikatívna a priateľská. Musím povedať, že Nicol vo mne videla niečo, čo som ja sama v sebe nevidela celý život. Učenie som si zamilovala tak veľmi a tak veľmi som sa v tom našla, že dnes si kladiem otázku prečo som to toľké roky prehliadala. 

Nesiem si so sebou okrem certifikátu C1 predovšetkým dlhoročnú skúsenosť zo života vo Veľkej Británií. Poznám nespočetné množstvo hovorových výrazov, ktoré v knižkách nenájdete. Osvojila som si britský prízvuk a Londýn sa stal mojím druhým domovom. Svojú vášeň prenášam rovnako aj na svojich študentov. 

V roku 2022 som sa stala súčasťou Jazykovej školy ALLUKA.

 

Aubrey Mathis

Lektor USA

Rodene hovoriaci lektor z USA

Hi. My name is Aubrey Mathis and I’m from Louisiana, in the USA. I am an English teacher living in Bratislava. 

I’ve been working with diverse students of all levels for many years. My lessons are custom – made depending on the needs of the student. 

Using a combination of slides, conversation, and immersion we can get you where you need to be. I have both TEFL and TESOL certifications. 

Whether you just need to brush – up on you conversation skills, or need to practise for an exam, I am your guy. I like to keep things comfortable and mellow, so there is no need to worry. 

 

Zdieľajte nás